YİN YOGA - MINDFULNESS TEMELLİ HAREKETLER

Adyvayta Yoga- Figen TÜMER ile Yin Yoga-Mindfuness temelli hareketler

Bedeninize ve ruhunuza verebileceğiniz en güzel hediye: Yin Yoga

Yin Yoga’nın temelleri Geleneksel Çin Tıbbı’na dayanmaktadır. Bizler sadece fiziksel bedenden ibaret değiliz. Her bedenin dişi ve eril enerjileri, kanalları vardır. Dişi ve eril enerjinin birleşiminden, bütününden var oluruz. Dişil enerji Yin, eril enerji ise Yang’tır. Yang bedenimizdeki kaslardır, Yin ise daha derindeki bağ dokulardır.

Kim Yin yoga yapabilir?

- Herkes; gençler, yaşlılar, kadınlar, erkekler, bebek bekleyenler... Yin yoga yapmakla ilgili herhangi bir kısıtlama yoktur.

Çin tıbbında akupunktur noktalarını belirlemek için kullanılan meridyenler bu bağ dokusundan oluşmuştur. Bunlar, bedenin içindeki yaşam enerjisinin akmasını sağlar. Bağ dokusu iletkendir, aynı zamanda kısalıp büzülebilir ya da uzayabilir. İşte bu nedenle yoga yaparak onu her zaman elastik tutarız ki bedenimizdeki yaşam enerjisi sağlıklı bir şekilde akışını sürdürsün.

Yin yoga, diğer yoga çalışmalarını tamamlayıcı niteliktedir. Öyle ki birçok insan formal bir Yin yoga eğitimi almadan bu yogayı kendi başlarına yapmaktadır. Yin yogada çok fazla duruş çeşidi yoktur,

Yorum Gönder

12 + 4 = ?
Bu site, Bulut Web Site Logo Web Tasarım Sistemi kullanmaktadır.
Canlı Yardım